W odpowiedzi na ewentualne zarzuty osób, które wszelkie ostrzeżenia przed fałszywymi nauczycielami traktują jako "oszczerstwa wobec mężów Bożych", postanowiliśmy utworzyć w naszej witrynie dział pod nazwą "VIDEO". Znajdują się w nim pliki video dokumentujące "wyczyny" osób, przed których nauczaniem ostrzegamy wierzących, zgodnie z zaleceniem Pisma:

"Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat" [I Jana 4:1]

To, co zobaczycie po kliknięciu na wybrany link, jest przerażające i prawdziwe zarazem. Jeśli ktokolwiek dotychczas twierdził, że doniesienia o demonicznych manifestacjach w Kościele, towarzyszących tak zwanemu "przebudzeniu" spod znaku Toronto Blessing i Pensacoli są przesadzone, teraz będzie miał okazję naocznie je zweryfikować.

Materiały te nie zostały spreparowane przez "tajne służby wrogie namaszczonym mężom Bożym, będące na usługach oskarżyciela braci". Podobne obrazki można oglądać na przykład na "chrześcijańskich" kanałach TBN, GOD-TV, TCT lub Daystar (Cyfra+). Niestety, ze względu na kiepską jakość samego materiału występuje w nim efekt poklatkowy, którego nie da się zniwelować. Uznaliśmy jednak, że mimo to warto będzie zamieścić go na stronie.

Zastrzegamy równocześnie, że nasza redakcja niekoniecznie podziela WSZYSTKIE poglądy wyrażane na stronach, z których pochodzą materiały filmowe. Niestety, zachowanie niektórych fałszywych proroków i nauczycieli wypacza poglądy obserwatorów na temat rzeczywistego działania Ducha Świętego w Kościele poprzez charyzmaty, jakich Duch udziela wierzącym.

Osoby, które po obejrzeniu poniższych materiałów nadal będą skłonne bronić pokazanych tam "namaszczonych mężów Bożych" oraz ich nauk i czynów, najprawdopodobniej całkowicie zatraciły już zdolność oddzielania prawdy od fałszu. Dlatego zwracamy się raczej do tych, którzy zachowali jeszcze umiłowanie prawdy i zdrowy rozsądek: "Uciekajcie od tej zarazy jak najdalej!"

"Lecz wy, umiłowani, przypomnijcie sobie słowa wypowiedziane przez apostołów Pana naszego Jezusa Chrystusa, gdy mawiali do was: W czasie ostatecznym wystąpią szydercy, postepujący według swoich bezbożnych pożądliwości. To są ci, którzy wywołują rozłamy, zmysłowi, nie mający Ducha.

Ale wy, umiłowani, budujcie siebie samych w oparciu o najświętszą wiarę waszą, módlcie się w Duchu Świętym, zachowujcie siebie samych w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ku życiu wiecznemu.

Dla jednych, którzy mają wątpliwości, miejcie litość, wyrywając ich z ognia, ratujcie ich; dla drugich [którzy już nie mają wątpliwości] miejcie litość połączoną z obawą, mając odrazę nawet do szaty skalanej przez ciało" [Judy 17-23]

 

Benny Hinn


 

John Scotland


 

Nowa Reformacja Apostolska: powołanie Todda Bentleya na "apostoła"


 

"Padanie pod mocą"


 

"Przebudzenie" w Lakeland na Florydzie


I.H.O.P


 

Ewangeliści sukcesu


Biblijna krytyka Ruchu Wiary - Wykład Justina Petersa


 

Psychologia w Kościele


Fałszywy obraz Boga w kalwinizmie


 

Błędy kalwinizmu - Charakter Boga - Jerry L. Walls


 

Błędy kalwinizmu - Interpretacja Listu do Rzymian 9-11 w jego kontekście oraz innych tekstów


 

Błędy kalwinizmu - Leighton Flowers


 

Błędy kalwinizmu - Kevin Thompson


 

Kalwinizm jako zagrożenie - Phil Stringer


 

Powrót do biblijnego chrześcijaństwa


 

Ekumenia


Nowo Powstający Kościół (Emerging Church)


 

Fałszywe znaki i cuda